A Hoventán jártunk

2011. október 13-án tanulmányi kirándulást tettünk a budapesti Hoventa kiállításra. Reggel fél hatkor indultunk a sátoraljaújhelyi vasútállomásról. Az út kellemesen, de kissé álmosan telt a diákság többségének a korán kelés miatt. Időben megérkeztünk a Keleti pályaudvarra, ahonnan egy másik vonattal Kőbányára utaztunk.

A kiállítás egy nagy területen került megrendezésre, elfoglalt egy teljes pavilont a Hungexpo vásárvárosban.

A Hoventán rengeteg hasznos, a vendéglátó szakmával kapcsolatos dologgal találkoztunk. Nem csak kiállítások voltak, hanem sok érdekes programmal tették színesebbé a rendezvényt.  Volt például kávébemutató, pizzasütő-verseny, de különböző termékbemutatókon is részt lehetett venni. Igazán hasznos, érdekes volt számunkra, hogy Kovács Lázár mesterszakács főzőbemutatóját is láthattuk, amint egy multifunkciós sütőt reklámozott éppen. Gondoltak azokra a látogatókra is, akik szeretik a hasukat, hiszen sok helyen ingyen kóstolót adtak, mint például a kávébemutatón, Lázár előadásán, a fagylaltgép reklámprogramnál, és borkóstolásra is nyílt lehetőség.

Megismerkedhettünk komoly, modern konyhai gépekkel és berendezésekkel, amiket akár meg is lehetett vásárolni. Ezzel a lehetőséggel számtalan üzletember élt is, hiszen különféle kedvezményeket vehettek igénybe.

A szakács szakmát tanulókon és művelőkön kívül gondoltak a pincérekre és a hotelvezetőkre is. Láthattuk a legújabb divat szerinti munkaruhákat, amelyekből szintén lehetett vásárolni. A kiállítás nagyon érdekes és hasznos volt mindnyájunknak.

Ezt követően kaptunk némi szabadidőt, és plázáztunk az Arénában.

A hazafelé út már kevésbé volt problémamentes, mert Szerencsen lekéstük a csatlakozást, majd 45 perc várakozás után Tolcsváig utaztunk, és onnan a vágányzár miatt autóbusszal érkeztünk meg Sátoraljaújhelybe.

Nagyon örülünk, hogy az iskola lehetőséget nyújtott számunkra a Hoventán való részvételre, ez szakmailag sokat jelentett számunkra.

Köszönet illeti a szervezésért Berencsiné Márta Ildikó tanárnőt, és köszönet kísérőtanárainknak az egész napos türelemért.

A kiránduló diákok nevében:

Magashegyi Máté Dávid

1/11. b osztályos tanuló