LÁTOGATÁS A MENHELYEN

2011. okt. 14-én iskolánkban DÖK-nap zajlott. A mi osztályunk ezen a napon az Állatok Világnapja alkalmából látogatást tett a Zemplén Gazdátlan Állataiért Alapítvány sátoraljaújhelyi kutyaotthonában.

Két élménybeszámoló a programról:

Vásároltunk finomságokat, mellyel a kutyaotthon lakóinak kedveskedtünk. A vásárlás után azonnal el is indultunk. Látogatásunk során több mint 90 gazdátlan, szeretetre éhes kutyussal találkoztunk. A kutyusok láttán könnybe lábadt a szemünk. Mindegyik azon igyekezett, hogy meggyőzzön minket arról, hogy ő lenne a legmegfelelőbb társ számunkra. Szívszorító az a tény, hogy az állatmenhely vezetői minden idejüket arra áldozzák, hogy ezeknek a gazdátlan ebeknek, ha kicsit is, de szebbé, boldogabbá tegyék az életüket, s gazdát találjanak nekik

Rövid ismerkedés után mindenki, aki akart, válaszhatott egy-egy kutyát, amelyet megsétáltathatott. Az én választásom Cézárra esett. Cézár egy hamvasszürke szőrű kölyökkutya. Amint észrevette, hogy a szabadban vagyunk, azonnal futásnak eredt. Sokat játszottunk és szaladgáltunk, én nagyon megkedveltem őt.

Fájó szívvel vettünk búcsút egymástól.

Lakatos Mária 1/11. b

A kutyák nagyon aranyosak voltak, mindegyik jól táplált, és nagyon szeretetéhes. Lehetőségünk volt arra is, hogy több kutyát megsétáltassunk. Elcsodálkoztunk, hogy a menhelyen dolgozók minden befogadott állat nevét tudják, ismerik szokásaikat, természetüket.

Ha szükséges, orvost hívnak hozzájuk, vagy elviszik őket az állatorvoshoz. Megtudtuk, hogy a létesítmény fenntartása nagyon költséges, ezért szükség lenne még több önkéntes támogatóra. Nagyon nemes és szép dolog a menhelyért dolgozni, vagy azt támogatni. A menhely önkéntesei mindent megtesznek az állatokért, önkéntes munkát végeznek, szabadidejüket szinte maradéktalanul kitölti a menhely kedves lakóival való foglalkozás.

Örülünk, hogy mi is részesei lehettünk ennek a tevékenységnek. Számomra nagyon érdekes és tanulságos volt ez a kirándulás.

Kovács Mónika 1/11. b

A fotókat Julika nénék készítették, s ezeket az üdvözlő szavakat küldték kísérőül:

Kedves állatbarát diákok!

Szeretnénk ismételten megköszönni, hogy az Állatok Világnapja alkalmából meglátogattátok kutyaotthonunkat, állateledellel leptétek meg kutyáinkat. Már megkóstolták, vígan ropogtatták. A megsétáltatott kutyák boldogok voltak, a többiek irigykedtek. A látogatásról küldök néhány fotót.

Üdvözlettel: Szilágyi Lászlóné, Julika, alapító, a kutyaotthon vezetője

Zemplén Gazdátlan Állataiért Alapítvány